odfrankowienie kredytu

KANCELARIA ADWOKACKA MAKOŚ

KREDYTY FRANKOWE

Usługi prawne na najwyższym poziomie

Kredyty frankowe, cieszące się do 2008 roku w naszym kraju ogromną popularnością, z biegiem czasu okazały się wielkim wyzwaniem dla tysięcy polskich rodzin. Obiecywane niskie raty i niewielkie oprocentowanie, w krótkim czasie wręcz eksplodowały, niwecząc marzenia o stabilności finansowej. Dziś, jak pokazują liczne przykłady, można skutecznie redukować, nieuczciwie naliczony dług.

W naszej kancelarii adwokackiej zawsze stawiamy na pomoc ludziom. Widząc cierpienie osób, którym obiecany tani kredyt rujnuje życie, regularnie pochłaniając ogromną część dochodów. Dlatego oferujemy Państwu proste i skuteczne rozwiązania i modele współpracy, które sprawdziły się już wielokrotnie podczas podobnych spraw.

Na jakiej podstawie można w ogóle mieć nadzieję, na zmianę umowy?

Zdecydowana większość oferowanych przez banki kredytów walutowych nominowanych we frankach szwajcarskich, udzielana była na podstawie umów zawierających niedozwolone klauzule i zapisy, promujące kredytobiorców kosztem ich klientów. Dlatego rozpatrując każdą sprawę, z jaką przychodzą do mnie klienci, w pierwszej kolejności dokładnie analizuję podpisaną przez nich umowę z bankiem. Już na tym etapie można rozpoznać czy i na jaki podstawie będzie można podważyć jej zapisy. W przypadku wystąpienia konstrukcji i klauzul sprzecznych z prawem możliwe jest obliczenie, o jaką kwotę można by wnioskować – pozwala to moim klientom podjąć świadomą decyzję dotyczącą rozpoczęcia (bądź nie) postępowania.

Po zaakceptowaniu przez klienta zaproponowanego rozwiązania przechodzimy, wraz z moimi współpracownikami do sporządzenia dokumentów, podpartych przepisami prawa, które będą stanowić podstawę dochodzenia swoich praw – zazwyczaj chodzi o przewalutowanie kredytu na polskie złote i zwrot bezprawnie nadpłaconych rat. Zazwyczaj obejmuje on również wniosek o usunięcie klauzul indeksacyjnych i w zależności od klienta unieważnienie umowy kredytowej (oczywiście przed podjęciem decyzji zawsze staram się dogłębnie wytłumaczyć jej skutki), a także o likwidację klauzul abuzywnych.

Na co można liczyć? Czy to się opłaca?

Wbrew pozorom mamy całkiem duże szanse w starciu z bankami. Wygranych spraw jest coraz więcej, co dobitnie pokazuje, że czas bankowego bezprawia nareszcie dobiega końca. Wśród możliwych do uzyskania rozstrzygnięć znajdują się:

  • zwrot nadpłaconych rat z ostatniej dekady – czyli różnicy pomiędzy należną zgodnie z prawem sumą opłat a tą rzeczywiście pobraną przez bank,
  • redukcja salda pozostałego kredytu – urealnienie pozostałej do spłaty części zobowiązań,
  • unieważnienie niezgodnych z prawem części umowy kredytowej – wszelkie nadpłaty pobrane na ich podstawie muszą zostać zwrócone,
  • unieważnienie całej umowy – jest możliwe w wyniku błędów czy niezgodności z prawem, której nie da się pominąć i umowa musi zostać unieważniona – jest to tzw. opcja atomowa, z dalekosiężnymi skutkami,
  • zwrot strat poniesionych na skutek naliczania nadmiernej różnicy kursowej (tzw. spreadu),
  • zwrot ubezpieczenia niskiego wkładu.

Sprawia nam ogromną radość pomaganie osobom poszkodowanym przez banki i obserwowanie, jak zmienia się na lepsze ich życie. Dlatego, jeśli również i Państwo znajdują się w takiej sytuacji, proszę o kontakt i wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania.

KUBA  MAKOŚ

Uzyskaj pomoc prawną

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Czekamy pod telefonem:

Kontakt z naszą Kancelarią

Zaznacz pole