Prawo karne

KANCELARIA ADWOKACKA MAKOŚ

Prawo karne

Usługi prawne na najwyższym poziomie

Prawo karne podzielić możemy na:

  • materialne zawierające wszystkie czyny zabronione, zasady postępowania, a także kary, będące skutkiem doprowadzenia do takiego czynu,
  • procesowe dotyczące sposobu postępowania w przypadku dokonania czynu zabronionego, oraz
  • wykonawcze definiujące metodologię wymierzania kary w przypadku doprowadzenia do czynu zabronionego.

Ten prosty podział może się bardzo skomplikować, gdy w naszym życiu wydarzy się coś, co sprawi, że znajdziemy się w samym środku postępowania karnego odgrywając rolę podejrzanego, oskarżonego, obwinionego, pokrzywdzonego, czy nawet skazanego. Warto sięgnąć w takim momencie po pomoc profesjonalnego adwokata jaką oferuje nasza Kancelaria.

Nasze bogate doświadczenie w bardzo zawiłych sprawach połączone z pełną dyskrecją oraz brakiem oceniania zachowania Klienta i zasadą kierowania się wyłącznie jego interesom pomogło już wielu osobom, który znaleźli w tej jakże niekomfortowej sytuacji.

Obsługa jaką oferujemy zaczyna się już od etapu postepowania przygotowawczego podczas którego ważą się przeważnie dalsze losy Klienta. Na tym etapie walczymy o zastosowanie lub uchylenie środków zapobiegawczych, w tym tymczasowego aresztowania. Aktywnie uczestniczymy we wszelkich czynnościach takich jak przesłuchania, składamy wnioski dowodowe oraz dbamy o stały i regularny kontakt z osobami tymczasowo aresztowanymi, aby zapewnić im prawo do obrony.

Następnie prowadzimy postępowania przed Sądem I i II instancji, Sądem Najwyższym, a także pomagamy klientom, którzy zostali skazani. Aktywnie walczymy o prawa oskarżonych i pokrzywdzonych uczestnicząc we wszelkich czynnościach oraz rozprawach.

W naszej praktyce spotkaliśmy się już z licznymi sytuacjami i przestępstwami takimi jak: kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, pobicia, rozboje, kradzieże, w tym pojazdów, paserstwo, naruszenie przepisów dotyczących BHP, przestępstwa narkotykowe, przestępstwa gospodarcze, wyłudzenia, oszustwa, nękania (stalking) zarówno ze strony sprawców, jak również ofiar.

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i rzetelnie przygotowując wszelkie pisma procesowe takie jak wnioski o dobrowolne poddanie się karze, o warunkowe umorzenie postępowania, wnioski dowodowe, zażalenia, apelacje i kasacje, a także prywatne oraz subsydiarne akty oskarżenia.

Nasze usługi w sprawach karnych opieramy na doświadczeniu, najwyższej jakości wiedzy i ogromnym zaangażowaniu. Od wielu lat z sukcesami reprezentujemy Klientów na ławie oskarżonych i pokrzywdzonych znajdujących się po drugiej stronie. Jeżeli zatem znalazłeś się w trudnej sytuacji i potrzebujesz natychmiastowej profesjonalnej pomocy to bezzwłocznie skontaktuj się z naszą Kancelarią, gdyż im wcześniej zdecydujecie się Państwo na ustanowienie zawodowego obrońcy, bądź pełnomocnika w sprawie, tym wyższe macie szanse na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie.

KUBA  MAKOŚ

Uzyskaj pomoc prawną

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Czekamy pod telefonem:

Kontakt z naszą Kancelarią

Zaznacz pole