SPRAWY ROZWODOWE

KANCELARIA ADWOKACKA MAKOŚ

sprawy rozwodowe / separacje

Usługi prawne na najwyższym poziomie

Rozwód należy do najtrudniejszych chwil w życiu, a decyzja o wszczęciu postępowania rozwodowego zazwyczaj poprzedzona jest bolesnymi przeżyciami. Osobisty charakter sprawy powoduje ujawnianie się trudnych do opanowania emocji – gniewu, smutku, żalu, rezygnacji czy rozczarowania. Rodzina, w której przez lata znajdowało się oparcie i która była oazą, dającą poczucie stabilności w niespokojnym świecie, przestaje istnieć, co zmusza byłych małżonków do układania życia od nowa. 

Nawiązanie współpracy z doświadczonym prawnikiem rozwodowym, który pomoże przeprowadzić sprawę rozwodową możliwie szybko, zapewni potrzebne wsparcie i wesprze w zaplanowaniu całego procesu, pomaga przejść przez ten trudny czas z zachowaniem poczucia godności i redukując stres związany z toczącym się postępowaniem. Oczywiście nie oznacza to, że rozwód jest sprawą prostą i szybką – jest to dość złożona procedura, jednak z pomocą odpowiedniej osoby łatwiej można przez nią przejść. 

Już na etapie przygotowywania pozwu można bardzo wiele osiągnąć – dobrze sporządzony wniosek pozwala na zakończenie sprawy już podczas pierwszego posiedzenia sądu. Szybszemu jej przebiegowi sprzyja również skorzystanie z usług prania, pełniącego funkcję pełnomocnika. Wśród spraw, które należy uregulować podczas postępowania rozwodowego, należą:

  • przydzielenie władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dzieci i kontaktów z drugim z rodziców, 
  • rozwiązanie kwestii alimentów,
  • ustalenie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego,
  • podzielenie majątku wspólnego, ewentualnych alimentów na współmałżonka,
  • doprecyzowanie rozdzielności majątkowej, 
  • ustalenie zasad korzystania ze wspólnego mieszkania.

Brak możliwości wypracowania kompromisowych rozwiązań połączony z nieznajomością rozwiązań prawnych może spowodować, że sprawa rozwodowa będzie się ciągnęła miesiącami, a nawet latami, trzymając obie strony w wyczerpującej niepewności. Jeszcze gorsze skutki ponoszą dzieci, tkwiące w rozdarciu emocjonalnym i pozbawione poczucia stabilności. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by cały proces związany z rozwodem przebiegł możliwie szybko – tylko w ten sposób można zminimalizować jego negatywne oddziaływanie. 

Z tego względu zachęcam Państwa do skorzystania z naszych usług. Doświadczenie nabyte podczas wielu przeprowadzonych rozpraw rozwodowych, pozwala nam na zaoferowanie kompleksowej usługi, daleko wykraczającej poza standardowe przygotowanie dokumentacji i reprezentowanie klientów w sądach. Zdajemy sobie sprawę z bólu związanego z tą trudną sytuacją, dlatego dokładam wszelkich starań, by prowadzone postępowanie było jak najmniej frustrujące. Naszym zadaniem jest jak najlepsze przygotowanie do procesu klientów – zarówno sporządzając wszystkie niezbędne dokumenty, pozwy i wnioski, jak i przygotowując ich mentalnie do czekających wyzwań. 
Dochowując tajemnicy adwokackiej i zawsze działamy, mając na uwadze dobro osób powierzających nam swoją przyszłość. Niezależnie od tego, przez jakim wyzwaniem stoisz, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie Ci pomóc – tak merytorycznie, jak i mentalnie. 

KUBA  MAKOŚ

Uzyskaj pomoc prawną

Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego.

Czekamy pod telefonem:

Kontakt z naszą Kancelarią

Zaznacz pole